KultúraNočný životOdpočinok & športPrievidza

Prievidza na víkend. Čo musíte vidieť?

foto: Tomicenko (talk) – Own work, CC BY-SA 3.0

Premýšľate nad tým, kde na Slovensku stráviť víkend plný zábavy pre všetkých členov rodiny? Máme pre vás tip. Prievidza patrí k našim najkrajším mestám a je doslova nabitá zaujímavými zážitkami. Vyberie si tu skutočne každý – od milovníkov prírody cez záujemcov o historické pamiatky až po zástancov adrenalínových činností. Vybrali sme pre vás 7 miest, ktoré vám v Prievidzi zaručia nezabudnuteľný víkend, od sobotného rána až po nedeľnú noc. 

Kostol Najsvätejšej Trojice

Na začiatok trochu histórie a architektúry. Kostol Najsvätejšej Trojice, ktorý je známy tiež ako Piaristický kostol, je jeden z 3 významných kostolov v Prievidzi. Celá budova je postavená v honosnom barokovom štýle. Dominantu kostola predstavuje hlavný oltár s mramorovou stĺpovou architektúrou a s ústredným obrazom Nanebovzatia Panny Márie, ktorého autorom je Š. Bopovský. Skutočná architektonická lahôdka a, samozrejme, nutná zastávka pre všetkých veriacich. 

Hornonitriansky banský skanzen

V tomto skanzene si môžete na vlastnej koži vyskúšať, ako ťažká bola práca baníkov v bani Cigeľ, ktorá tu fungovala viac ako 50 rokov. Najskôr sa prejdete baníckym vláčikom a potom nasleduje pešia prechádzka tunelom, ktorý sa vo svojej najhlbšej časti nachádza až 300 m pod zemou. Náučné, zábavné a miestami trochu strašidelné. Neodporúčame ľuďom, ktorí trpia klaustrofóbiou. 

Bojnický zámok

Mesto Bojnice sa nachádza kúsok od Prievidze a môžete si tu prezrieť krásne zachovalý zámok, ktorý bol už v roku 1970 vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Romantická stavba postavená na travertínovej skale sa hrdo týči do okolia a láka návštevníkov tiež do svojich rozľahlých zámockých záhrad. Ideálny výlet na sobotné odpoludnie za priaznivého počasia. 

Národné ZOO Bojnice

No a keď už budete v Bojniciach, tak je povinnosť (najmä pokiaľ so sebou máte deti) si zájsť aj do miestneho ZOO. Ide o najstaršiu zoologickú záhradu na Slovensku. Otvorené majú už od roku 1955. Vidieť tu môžete viac ako 400 druhov zvierat, vrátane chránených exemplárov, ktoré ZOO Bojnice pomáha zachovať. Ako jediná zoologická záhrada u nás chová bojnická zoo africké slony. Nenechajte si tiež ujsť výstavu exotických motýľov. 

Downtown aréna

A čo tak trochu akcie? Tak si vyskúšajte paintball, airsoft alebo laser game v Downtown aréne. Tento herný areál je postavený po vzore post-apokalyptických filmov a môže sa tu naraz vyblázniť až 50 hráčov na 2 podlažiach budovy. K strieľaniu svojej rodiny a priateľov si môžete nechať pustiť napríklad hudbu zo Star Wars.

Masážny salón Lagarticha

Relatívne nový masážny salón Lagarticha si zaslúži vašu pozornosť v prípade, že ste uťahaní po dlhých prechádzkach a scénach ako z akčného filmu. Nechajte skúsené masérky a masérov pracovať na vašom tele a plne sa oddajte relaxácii. 

Casino excel

Ako zakončiť veľmi úspešný víkend? Nechajte ratolesti spať a vydajte sa za ďalším adrenalínovým zážitkom. Namiesto pištole ale na vás tentoraz čakajú prvotriedne kokteily, príjemná atmosféra a skúsení krupiéri. V casine excel, ktoré nájdete na adrese Nábrežná II 1948/4A, máte možnosť sa zúčastniť živých hier od rulety cez blackjack až po poker. Užite si po vzore horných desaťtisíc a pokiaľ vám bude priať šťastie, možno odídete aj s porovnateľným bohatstvom. 

Víkend v Prievidzi si môžete urobiť tak pokojný alebo divoký, ako sa vám páči. Podľa nás málokde nájdete taký mix moderných zážitkov s historickými pamiatkami aj atrakciami pre celú rodinu.

Tags
Show More
Back to top button