Odpočinok & ŠportPiešťany

Kam vziať manželku na rande v Piešťanoch?

Piešťany sú klenotom južného Slovenska s neopakovateľnou kúpeľnou atmosférou a všadeprítomnými architektonickými skvostami. Ideálne miesto na romantický výlet s drahou polovičkou. Je tu toho toľko, že by sa v tom človek mohol až stratiť. Preto sme pre vás pripravili pár tipov, ako si v páre užiť tie najlepšie piešťanské atrakcie a aktivity.

Vyrazte na bicykel či na korčule po chodníkoch

V Piešťanoch a okolí existuje veľké množstvo relatívne nenáročných cyklotrás, ktoré zvládnete ako na bicykli, tak i na kolieskových korčuliach. Namiesto leňošenia teda môžete zvoliť aktívny odpočinok a vyraziť napr. na okružnú jazdu okolo jazera Sĺňava alebo vystúpiť na krvavými legendami opradený Čachtický hrad.

Nevyhnutné termálne kúpele

Hlavným lákadlom Piešťan sú, samozrejme, termálne pramene. Majú tu dokonca akési svoje mesto v meste, na tzv. Kúpeľnom ostrove, na ktorý sa dostanete po Kolonádovom moste (najdlhší krytý most na Slovensku). Pri moste sa nezabudnite vyfotiť so symbolom Piešťan, tzv. sochou barlolamača. Na Kúpeľnom ostrove nájdete veľké termálne kúpalisko a desiatky budov ponúkajúcich bohatú ponuku relaxačných procedúr. Stačí si len vybrať a rozmaznať vašu ženu napr. masážou spojenou s aplikáciou liečivého bahna.

Pri prechádzke sa môžete blahodarnej minerálnej vody i napiť z voľne dostupných púmp. Má skutočne veľmi pozitívne účinky vďaka vysokému obsahu minerálov. Pripravte sa ale na to, že sa v nej nachádza i sírovodík, a tak vás bude najskôr šokovať jej vôňa pripomínajúca skazené vajcia.

Sladké potešenie a káva

Pri relaxácii je nutné myslieť i na prísun dobrého jedla a pitia. V Štefánikovej ulici si rozhodne nezabudnite kúpiť vynikajúce kúpeľňové oplátky, v ktorých nechýba kakao, lieskové orechy a slaný karamel, vďaka ktorému sa rozplynú na jazyku. K oplátkam si potom dajte šálku kávy v Concept Coffee Roasters, podniku kúsok od pešej zóny. Prípravu kávy tu povýšili na skutočné umenie a pre milovníkov tohto kofeínového nápoja je zastávka na šálku povinnosťou.

Romantická plavba

Pokiaľ sa vám nechce Sĺňavu obchádzať na korčuliach alebo na bicykli, prejdite sa priamo po hladine jazera na útulnej lodi. Zvoľte radšej tzv. dlhý okruh (75 minút), pri ktorom toho viac uvidíte a naplno si užijete pohodovú plavbu.

Večerné vzrušenie

Pokiaľ sa vám nechce Sĺňavu obchádzať na korčuliach alebo na bicykli, prejdite sa priamo po hladine jazera na útulnej lodi. Zvoľte radšej tzv. dlhý okruh (75 minút), pri ktorom toho viac uvidíte a naplno si užijete pohodovú plavbu.

Šimon Mauer

Tags
Show More

Related Articles

Mohlo by Vás zaujímať
Close
Back to top button