PopradPríroda

Kam v Tatrách, keď prší

Človek si môže naplánovať výlet do prírody akokoľvek dobre, ale keď sa objavia ťažké dažďové mraky, je naraz itinerár prázdny. Pochod po hrebeňoch a údoliach Tatier predstavuje nádherný zážitok, avšak nie je to úplne to jediné, čo oblasť Tatier ponúka. Kam sa teda pozrieť, keď vás mračná zaženú pod dáždnik a nechcete sa plahočiť v bahne?

Vodné radovánky za každého počasia

Mnoho návštevníkov mieri do Vysokých Tatier cez Poprad, ktorý sám o sebe ponúka veľké množstvo možností vyžitia. Rodinám s deťmi i každému, kto chce zažiť skutočné vodné radovánky, je určený akvapark Aquacity Poprad. Vyblázniť sa tu môžete v 13 bazénoch, vrátane vonkajších bazénov s termálnou vodou, v ktorých vám nebude zima ani v tom najväčšom lejaku. Nechýba ani extrémne bohatá ponuka wellness služieb, od masáží, cez soláriá až k ozdravnej kryoterapii.

Spoznávanie v múzeách

V Tatrách sa môžete nielen prechádzať, ale tiež vzdelávať či kochať umeleckými dielami. Rozhodne odporúčame návštevu múzea TANAP, ktoré vám predstaví tatranskú prírodu v názorných prezentáciách. Dozviete sa tiež veľa o historickom dobývaní Tatier človekom. Pokiaľ ste nadšení lyžiari, potom skúste Ski Museum v Tatranskej Lomnici, ktoré vám osvetlí históriu zimných športov vo Vysokých Tatrách.

A ak chcete nielen poznávať, ale tiež podpichnúť svoje zmysly, tak zavítajte do galérie Tricklandia, kde nájdete unikátne vizuálne diela, ktoré pôsobia úplne živým dojmom.

Schovajte sa v jaskyni

Tatranské prírodné pamiatky nenájdete iba nad zemou. Pod Tatranským národným parkom existuje spletitý systém jaskýň, do ktorého môžete nazrieť. Najkrajšie podzemné panorámy na vás čakajú v Belianskej jaskyni, ktorá sa nachádza blízko Tatranskej kotliny. Nachádzajú sa tu vysoké kvaple, tajomné jaskynné jazierka i podzemné vodopády.

Pod dáždnikom po historických mestách

V prípade, že práve úplne neleje ako z konvy, vyrazte na prehliadku okolitých historických centier. Pod dáždnikom alebo v pláštenke sa to prežiť dá a ste neustále v blízkosti nejakej útulnej reštaurácie, kde sa môžete pohodlne usušiť. Vyšliapnite si napríklad do Spišskej Soboty (mestská časť Popradu) alebo Levoče, ktorá je zapísaná v zozname svetových kultúrnych pamiatok UNESCO.

Večerné radovánky s trochou adrenalínu

Po náročnom dni plnom nových poznatkov, kultúrnych zážitkov či plávania by sa každý dospelý človek nemal ochudobniť ani o jedinečnú možnosť zažiť v centre Tatier atmosféru ako v Monte Carle. Casino Excel v Poprade ponúka živú hru v podobe americkej rulety, blackjacku či pokeru. Zahrať si môžete i na neprebernom množstve výherných automatov, od tých jednoduchších až po majstrovské diela prepracovaného grafického dizajnu. Zakončite upršaný deň v Tatrách nocou v luxusnom štýle.

Šimon Mauer

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button