Odpočinok & ŠportPoprad

Adrenalínové zážitky v Poprade a blízkom okolí

Poprad je moderné mesto obklopené nádhernou prírodou. Kto hľadá na Slovensku skutočne adrenalínovú zábavu si ju tu môže užiť plnými dúškami. Na každom kroku tu na vás čakajú nezabudnuteľné zážitky plné vzrušenia. Vybrali sme pre vás aspoň pár z nich, o ktorých vieme, že rozhodne stoja za to. 

Hore a dole po horskej dráhe

Prebehnite sa rýchlosťou blesku na horskej dráhe TATRABOB v Tatranskej Lomnici. Bobová dráha je v prevádzke každý deň a meria 482 metrov. Pred dlhým klesaním vás najskôr vyvezie nahor vlek merajúci 203 metrov. Rýchlosť bobov ovládate počas jazdy vy sami pomocou brzdového systému. Hneď po skončení jazdy budete mať chuť si ju zase zopakovať. 

Zjazd na horskej kolobežke

V Hornom Smokovci na vás čaká klesanie iného druhu. V stredisku Hrebienok si môžete vypožičať špeciálnu horskú kolobežku a vydať sa na cestu a do Starého Smokovca. Za túto jazdu zaplatíte iba 5 eur a výrazne si tým urýchlite cestu z Hrebienka. Skvelá voľba, pokiaľ cestujete po Tatrách s deťmi. 

Ako slovenský Tarzan

Túžite sa hojdať na lianách v džungli a škrekotať ako hrdinný Tarzan? Najbližšie sa k tomu dostanete v lanovom parku pri Štrbskom plese. Veveričí lanový park ponúka 2 oddelené trate pre veľké a malé veveričky (dospelých a deti). Po absolvovaní lanovej dráhy získate certifikát, ktorým sa môžete pochváliť svojim známym. Vyskúšajte tiež obdobný Spider Park v Tatranskej Kotline. 

Tandemový zoskok s padákom

V Spišskej Novej Vsi zažijete tandemový zoskok padákom pod vedením skúseného inštruktora. Na zem sa z výšky 4000 metrov znesiete závratnou rýchlosťou až 200 km/h. Bezpečnosť je tu vždy na prvom mieste, takže sa nemusíte ničoho obávať. Dokonca si počas zoskoku sami môžete vyskúšať ovládanie padáku. 

Trocha hazardu vám zaručí nezabudnuteľnú noc

V samotnom Poprade zažijete adrenalín aj bez voľných pádov. V kasíne excel na adrese Teplická cesta 5255 si môžete vyskúšať naživo obľúbené hazardné hry, ako poker, blackjack alebo ruletu. Doprajte si kvalitný drink a rozpumpujte krv v tele v kasíne, tak ako sú na to zvyknuté filmové hviezdy. 

Adrenalín aj pohoda pri golfe

Golf síce nepatrí práve ku skutočným adrenalínovým športom, ale s partiou kamarátov si na greene užijete rovnaké množstvo zábavy ako pri zoskoku. Vyskúšajte si trebárs unikátny adventure variant golfu v areáli APLEND Tatry Holiday Resort vo Veľkom Slavkove. 

Zimné extrémne radovánky

Lyžovanie a snowboarding mnohým ľuďom plne stačí pokiaľ túžia po vzrušení na zjazdovke. Ak ale hľadáte nejaký dobrodružnejší spôsob, ako sa pohybovať medzi snehovými závejmi, tak pre vás máme dokonalý tip. Zájdite do obce Rejdová a prenajmite si snežný skúter. Vrcholným zážitkom je predovšetkým nočná jazda zasneženou krajinou. 

Kiting v Starej Lesnej

Ešte rýchlejšie než na skútri sa môžete niekedy po snehu pohybovať počas kitingu, ktorý si môžete vyskúšať v Starej Lesnej. Ide o relatívne nový šport, pri ktorom ste pri jazde na snowboarde spojení s drakom/kitom, ktorý vás za sebou ťahá silou vetra. 

Tags
Show More

Related Articles

Mohlo by Vás zaujímať
Close
Back to top button