GastronómiaGastronómiaGastronómiaPoprad

Najlepšie gastronomické zážitky v Tatrách

K dobrej dovolenke neodmysliteľne patrí dobré jedlo. Pri horských túrach alebo lyžovaní v Tatrách človek rozhodne vyhladne a potrebuje načerpať energiu. Stačí sa našťastie iba trochu poobzerať v tatranskom okolí a nájdete tu dostatok veľkých i malých gastronomických podnikov, ktoré svojím menu veľmi potešia vaše chuťové bunky.

Reštaurácia Sissi

Reštauráciu Sissi nájdete v hoteli Lomnica Vysoké Tatry a je zastávkou všetkých gastronomických odvážlivcov. Interiér sa nesie v luxusnom duchu inšpirovanom estetikou rakúsko-uhorských šľachtických sídiel. Miestni kuchári vždy pracujú so sezónnymi ingredienciami a utvárajú z nich vizuálne, textúrne, a predovšetkým chuťovo okúzľujúce jedla. Tatranská gastronomická špička.

Fajná Rybka

Popradský Sushi Bar Fajná Rybka sa zameriava na ponuku nielen vynikajúceho suši, ale tiež iných ázijských jedál, kde hlavnú rolu hrajú predovšetkým ryby. Veľmi odporúčame polievku Tom Yum vo variante s krevetami.

U Furmana

Nechce sa vám experimentovať a hľadáte pri pochodoch v Tatrách kus poctivej slovenskej kuchyne? Potom zavítajte do reštaurácie U Furmana, ktorá sa nachádza priamo pred vstupom do známej Belianskej jaskyne. Za nás je najlepšou pravidelnou položkou menu jelení guláš s krásne jemnou žemľovou knedľou.

Restart Burger

Máte chuť na poriadny kus mäsa v americkom štýle? Potom si dajte šťavnatý burger v reštaurácii Restart Burger, buď v Poprade alebo v Liptovskom Mikuláši. Iba pozor, aby sa vám do tých nádherných vysokých burgerov podarilo zahryznúť! Nám najviac zachutil Blue Joe Burger s hovädzím mäsom, slušnou porciou modrého syra, slaninou, majonézou, rukolou, červenou cibuľkou a špeciálnym restart dresingom. .

Dobré Časy

Popradské Dobré Časy by mali byť zastávkou pre každého, kto chce okrem jedla okúsiť i skvelý tekutý chlieb. Výber točených pív je tu veľmi široký a ochutnávka všetkého vám zaručí, že budete mať problém z podniku odchádzať po svojich. Pivnú ponuku nájdete hrdo vyloženú na každom stole a prevahu majú väčšinou pivovary z Čiech. I keď by sme radi videli viac slovenskej produkcie, veľmi odporúčame návštevu každému pivárovi.

Olivia restaurant

Olivia restaurant sa nachádza priamo pod tatranskými horskými štítmi v Tatranskej Lomnici. Čaká vás príjemné a štýlové prostredie s nezabudnuteľnou gastronómiou utváranou z tých najčerstvejších surovín. Doslova večierok na jazyku nám rozpútalo jelenie ragú podávané s bryndzovými pirohmi a brusnicovým džemom. Jedlo tu tiež môžete zapíjať lahodným výberovým vínom.

Koliba Kamzík

Ďalšia dávka tradičnej slovenskej kuchyne, tentoraz v Starom Smokovci. V Kolibe Kamzík si však vyberie i milovník modernejšej gastronómie, ktorému chutia šťavnaté steaky či čerstvo ugrilované ryby. My sme tu ochutnali absolútne vynikajúce bryndzové halušky s klobásou a opečenou cibuľkou.

Šimon Mauer

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button