Odpočinok & ŠportPrešov

Letné kúpaliská v okolí Prešova, ktoré sa vyplatí navštíviť

Takmer letné teploty sa tento rok objavili hneď skoro na jar a vyzerá to, že nás čaká skutočne sparné leto. Ideálna príležitosť pre výlet do niektorého z letných kúpalísk, ktoré sa nachádzajú v celej našej krajine. Pokiaľ sa nachádzate v Prešove, tak môžete vyskúšať trebárs tieto vybrané centrá vodných radovánok. 

Letné kúpalisko Sídlisko 3

Priamo v Prešove sa najlepšie schladíte na Letnom kúpalisku Sídlisko 3, ktoré návštevníkom ponúka plavecký a rekreačný bazén, plus 2 detské bazény k tomu. Voda je tu neustále krištáľovo čistá a príjemne teplá. Ani mimo vodu sa však nudiť nebudete. Vyskúšajte minigolf, plážový volejbal alebo stolný tenis. Po osušení sa tiež môžete vydať do neďalekého casina excel, kde na vás čakajú osviežujúce drinky a adrenalínové živé hry (poker, blackjack, ruleta). Casino excel nájdete v Prešove na adrese Solivarská 1C, OC Solivaria. 

Plaza Beach Solivar

V Prešove ešte zostaneme. Plaza Beach Solivar sa snaží svojich návštevníkov preniesť na dovolenku k moru, aj keď neprekročia hranice Slovenska. Pomáha v tom predovšetkým tunajšia výborná atmosféra podporená vysadenými živými palmami, plážou a krásne čistou vodou v bazénoch. Neuškodia ani skvelé miešané drinky v miestnom cocktail bare. 

Aquapark Prešov Delňa

Na 1500 metroch štvorcových vodnej plochy sa v Aquaparku Prešov Delňa dokáže vyblázniť celá rodina. Okrem priezračnej vody sa môžete vrhnúť na množstvo atrakcií v podobe vodopádov, toboganu alebo tridsaťmetrovej šmýkačky. Nechýba ani wellness časť, v ktorej si môžete dopriať relaxáciu v saune alebo vyskúšať mrazivú terapiu v ľadovej jaskyni. 

Prírodné kúpalisko Delňa

Toto prírodné kúpalisko nájdete necelých 5 km od centra Prešova. Napriek tomu, že sa kúpalisko nachádza uprostred prírody, nemusíte sa báť, že by tunajšia voda bola akokoľvek znečistená. Všetka voda totiž pred napustením do nádrže prechádza ionizovaným potrubím, ktoré zaisťuje jej zdravotnú neškodnosť. Kúpalisko má bezbariérový vstup a pre odvážlivcov je tu pripravený skokanský mostík či tobogan. Občerstviť sa môžete v niekoľkých bufetoch. Deti, ktoré prestane baviť lebedenie sa vo vode majú možnosť si vybiť energiu na preliezačkách a kolotočoch. 

Kúpalisko Sabinov

Kúpalisko v Sabinove je vybavené 3 bazénmi s osviežujúcou a čistou vodou. Veľkú výhodu predstavuje relatívne veľká plocha celého areálu. Vďaka tomu sa ani v tých najsparnejších dňoch nemusíte tlačiť s ostatnými návštevníkmi. Pre deti je pripravené ihrisko aj špeciálny detský bazén. Športoví nadšenci majú možnosť sa oddávať bedmintonu, plážovému volejbalu alebo tenisu na blízkych kurtoch. Najlepšou voľbou pre občerstvenie je reštaurácia priamo v areáli, s bohatým výberom grilovaných špecialít. 

Ružínska priehrada

Ružínska priehrada patrí k najdlhším a najhlbším na Slovensku. Napriek tomu, že je tu voda používaná pre výrobu elektriny, slúži nádrž zároveň tiež ako dôležité miestne rekreačné stredisko. Najlepší spôsob, ako si pobyt pri priehrade užiť je si zaplávať a potom ísť skúmať turistické trasy v jej okolí. 

Kúpalisko Košická Belá

Kúpalisko neďaleko obce Košická Belá síce patrí oficiálne k hotelu Garden, ale je prístupné aj pre širokú verejnosť. K dispozícii návštevníkom je plavecký bazén a oddelený bazén pre deti. Okrem plávania sa môžete dostať do formy aj vo fitnes centre a potom rovno zamieriť do sauny. Reštaurácia v hoteli ponúka vynikajúce tradičné jedlá zo slovenskej kuchyne. 

Tags
Show More
Back to top button