Odpočinok & ŠportPiešťany

Ako na Slovensku vyriešiť stráženie detí, keď si chcete večer vyraziť von

Narodenie dieťaťa patrí k najradostnejším udalostiam v živote, o tom niet pochýb. Nie všetci rodičia sú ale pripravení na ďalekosiahle zmeny, ktoré príchod potomka prináša. Pokiaľ si nedáte pozor, môžete úplne prísť o sociálny život a hrozí, že do vzťahu so životným partnerom sa vkradne nebezpečná rutina. Existuje spôsob, ako sa takým ťažkostiam vyhnúť? Áno, má podobu panej na stráženie, ktorá sa o ratolesti postará, zatiaľ čo vy vyrazíte s priateľmi alebo iba s partnerom za nejakým dobrodružstvom. Až tak jednoduché to ale so strážením detí nebude…

Čo musí spĺňať dobrá pani na stráženie

Pani na stráženie, aupair alebo moderne babysitterka, nemôže byť len tak niekto. V ideálnom svete by mal mať každý ochotných rodičov, ktorí by si občas vzali potomkov na starosť. Nie všetci majú ale také šťastie a nie je výnimkou, že prarodičia sú dnes rovnako vyťažení ako samotní rodičia. 

Pri hľadaní opatrovníčky pre deti sa zamerajte na tie vlastnosti, ktoré považujete vo výchove za kľúčové. Odovzdávate totiž cudzej osobe nielen stráženie detí, ale deťom zároveň odovzdávate novú osobu, po ktorej budú modelovať svoje správanie. Dobrá babysitterka by teda mala byť všeobecne pozitívna, kreatívna osoba, ktorá sa chová láskavo a má dostatočné skúsenosti s deťmi. Absolútnym základom je, samozrejme, čistý trestný register. Okrem toho sa za bonus u opatrovníčky považuje tiež: 

  • vodičský preukaz,
  • pedagogické vzdelanie,
  • diskrétnosť na sociálnych sieťach,
  • výhodou je, ak je nefajčiarka.

Ako ju spoznáte

Na prvý pohľad môže vyššie zmienené vlastnosti mať veľké množstvo žien. Ako sa teda v ponukách vyznať a na čo si dať pozor pri pohovore s potenciálnou paňou na stráženie? Pred najatím si dobre prezrite napríklad profil danej slečny či panej na Facebooku (vyžiadajte si pridanie medzi priateľov, nemal by to byť aspoň dočasne problém). Na sociálnych sieťach toho o sebe totiž často prezradíme oveľa viac, než by sme chceli. 

Po ruke vám prídu tiež jej profesionálne referencie a pohovor, na ktorý si pripravte niekoľko praktických otázok. Nebojte sa uviesť paniu na stráženia trochu do rozpakov. Opatrovanie detí vyžaduje pevné nervy a babysitterka si musí vedieť poradiť v mnohých situáciách. 

Po pohovore a dôkladnom preskúmaní referencií vám nezostane než sa spoľahnúť na vlastný inštinkt. V prípade, že na vás daná pani na stráženie neurobí dobrý dojem, tak radšej skúste niekoho iného. Tým najhlavnejším vo vzťahu detí, rodičov a panej na stráženie, je vzájomná dôvera. 

Kde ju nájdete

Svoje služby inzerujú babysitterky na rôznych zákutiach internetu. Medzi najobľúbenejšie portály patrí hlidacky.sk, kde si môžete jasne prezrieť skúsenosti každej panej na stráženie aj komentáre od rodičov. Vyplatí sa ale tiež o niečo väčšia investícia do špecializovanej agentúry, ktorá vám zaručí, že deti zveríte do rúk skutočnej odborníčky. 

Čo s voľným časom?

Vybrali ste si tú najlepšiu pani na stráženie a naraz máte toľko voľného času, že neviete, čo s ním? Snažte sa s partnerom spoločne objavovať nové zážitky, ktoré vás obohatia. A to nielen z hľadiska duševného. Prečo si trebárs nevyraziť na drink a ruletu do kasína po vzore hollywoodskych hviezd? Adrenalín v kasíne navyše funguje nielen ako vynikajúca metóda relaxácie po náročnom dni, ale niekedy aj ako afrodiziakum…

Show More

Related Articles

Mohlo by Vás zaujímať
Close
Back to top button