PamiatkyPiešťanyPríroda

Najkrajšie pešie trasy v okolí Piešťan

foto: Pavol Steinecker, CC BY 3.0

Piešťany ponúkajú veľké množstvo príležitostí pre krásne prechádzky v rámci mesta. Keď ale pôjdete len kúsok za mestské hranice, tak na vás čaká aj množstvo menej prešliapaných chodníkov, ktoré stoja za spoznanie. Krátky výlet do okolia môžete podniknúť za týmito starostlivo vybranými cieľmi. 

Havrania skala

Havraniu skalu si v posledných rokoch obľúbili ako turisti, tak horolezci, ktorých tento 580 m n. m vysoký výbežok láka k otestovaniu svojich schopností. Vydať sa k nemu môžete z blízkych Smoleníc, kde odporúčame tiež návštevu miestneho zámku. Vyrazte od stanice po žltej turistickej značke a pripojte sa na červenú vo chvíli, keď sa dostanete na Štefánikovú magistrálu. 

Veľký Plešivec

Tento 14 km dlhý chodník vás zavedie k najvyššiemu vrcholku Čachtických Karpát. Ide o fyzicky nenáročnú cestu, ktorú môžete začať od Čachtického hradu. Z Veľkého Plešivca je nádherný výhľad na rieku Váh a celé Čachtické Karpaty. 

Malá a Veľká Pec

Najskôr sa vydajte do malej obce Prašník a odtiaľ potom stúpajte širokým lesným chodníkom nahor. Bohužiaľ, tu nie je oficiálne turistické značenie, ale miestni nadšenci vytvorili po ceste pár značiek, vďaka ktorým sa nestratíte. Celá trasa k jaskyniam má asi 13 km a počítajte s tým, že vás na nej občas stretne celkom nepríjemné stúpanie lesným terénom. 

Vodná nádrž Sĺňava

Po okolí vodnej nádrže sa vydajte pešo, na bicykli alebo na kolieskových korčuliach. Na svojej ceste zaručene stretnete veľké množstvo vzácneho vtáctva, ktorému sa v okolí nádrže výborne darí. Pokiaľ vás začnú bolieť nohy, môžete sa po Sĺňave tiež zviezť na lodi až na vyhlásený Vtačí ostrov. 

Výprava k Tematínskemu hradu

K impozantnej zrúcanine hradu Tematín, ktorý sa vypína nad okolitou krajinou v obklopení lesa, sa dostanete napríklad z blízkeho rekreačného centra Bezovec. Stačí sa potom iba držať červenej turistickej značky a hrad z 13. storočia sa čoskoro objaví pred vami. 

Čertova pec

Jaskyňa Čertova pec sa nachádza nad úpätím vrchu Nad Lipovcom. Môžete si ju sami prejsť z oboch smerov (dlho vám to nezaberie, má iba 27 metrov). Sledujte zelenú alebo žltú turistickú značku z Radošinej a za chvíľu ste pri jaskyni, ktorá bola útočiskom ľudí v dobe kamennej. 

Kostolec

Hradisko Kostolec pochádza z obdobia Veľkej Moravy a patrí k našim najvýznamnejších archeologickým pamiatkam. Nájdete tu veľké množstvo čiastočne zrekonštruovaných objektov, o ktorých vám viac povedia informačné panely hneď vedľa nich. Najlepšia cesta vedie z obce Hubiny, z ktorej sa musíte vydať po modrej značke. Lesná cesta, ktorá vás tu čaká je relatívne strmá, ale nebudete stúpať príliš dlho. 

Večerné osvieženie

Máte za sebou veľa túr a už vás nebaví tráviť večer ponorení v minerálnej vode? Tak sa vydajte na večerný výlet v Piešťanoch na adresu Nitrianska 7555/18, OC Aupark. Tu sa môžete naplno odreagovať v casine excel, ktoré vám ponúka živú hru, príjemnú a profesionálnu obsluhu aj útulnú atmosféru. Zájdite si na dobré pitie a skúste šťastie v rulete alebo v pokeri. 

A pokiaľ nemáte dostatok energie ani na cestu do kasína, tak si užite skoro rovnako hodnotný zážitok v pokoji trebárs na hotelovej izbe. Stačí do vášho vyhľadávača zadať stránku Betor.sk a hneď si môžete vyskúšať veľké množstvo zaujímavých hazardných hier, ktoré vyskúšajú vaše šťastie. 

V Piešťanoch ani v blízkom okolí sa proste za žiadnych okolností nebudete nudiť.

Tags
Show More

Related Articles

Mohlo by Vás zaujímať
Close
Back to top button