KultúraNočný životPiešťany

Romantické prechádzky v Piešťanoch

foto: By Martin Hlauka (Pescan), Attribution

Piešťany patria k najromantickejším miestam na celom Slovensku. Celé mesto a jeho okolie sú ako stvorené pre dlhé prechádzky ruka v ruke s vaším partnerom. Kam sa ale vydať, keď sa nechcete len tak bezcieľne túlať? Máme pre vás veľkú nádielku tipov, ktorá vám pomôže zažiť romantické chvíle, na ktoré len tak nezabudnete. 

Prechádzka po Kúpeľnom ostrove

Klasika, ktorú si musí prejsť v Piešťanoch každý návštevník prakticky povinne. Kúpeľný ostrov sa nachádza v južnej časti mesta a od zvyšku pevniny je odrezaný tokom Váhu. Na ostrov sa dostanete po Kolonádovom moste a privíta vás tu rozľahlý park s dlhým malebným nábrežím. Pre fanúšikov miestnej histórie aj termálnych prameňov odporúčame navštíviť niekedy opomínanú severnú časť ostrova, kde sa nachádza komplex kúpeľných budov Balnea. 

Park miniatúr

Kúsok za Piešťanmi sa nachádza dedinka Podolie, ktorá láka na svoj unikátny park miniatúr. Pod šírym nebom sa tu môžete prejsť medzi 27 modelmi významných slovenských stavieb v meradle 1:50. Okrem iného tu umelci v spolupráci s historikmi postavili miniatúrne hrady Branč, Tematín alebo Čachtice. 

Výstup na kopec Ahoj

Okolo blízkeho kopca Ahoj vedie 6 cyklistických trás. Bez problémov si môžete ale kopec aj vyšliapať a vychutnať si panorámu Piešťan a okolia v celej jeho kráse. 

Piešťanský expres

Bolia vás po túre na kopec Ahoj nohy? Tak sa spolu s partnerom alebo partnerkou nechajte zviezť vláčikom Piešťanský expres. Ten s vami zamieri na okružnú jazdu trvajúcu 40 minút, ktorá vedie z Kúpeľného ostrova do centra. Najlepší spôsob, ako si odpočinúť a zároveň neustále zbierať nové zážitky. 

Na kolieskových korčuliach okolo vodnej nádrže Sĺňava

Pre náročnejších odporúčame cestu okolo vodnej nádrže Sĺňava. Ako chodci tu nebudete mať problém, ale ešte lepšie je si požičať bicykel alebo kolieskové korčule a vyraziť na jazdu okolo brehu. Teoreticky sa môžete napojiť na Vážsku magistrálu a dôjsť po 56 kilometroch až do Trenčína. Namiesto toho si ale radšej vyberte kratší, 11 kilometrový okruh, ktorý vám zaistí dostatok krásnych pohľadov na pokojnú hladinu Sĺňavy. Sčeriť ju potom môžete na lodi, ktorá sa plaví k Vtáčiemu ostrovu a späť. Celá plavba zaberie 50 minút alebo 75 minút, podľa toho, aký variant si vyberiete. 

Vtáčí ostrov Čajka

Čo keď sa rozhodnete na Vtáčom ostrove vystúpiť? Rozhodne neoľutujete. Celá vodná nádrž Sĺňava aj Vtáčí ostrov patria k chráneným vtáčím oblastiam a zazrieť tu môžete množstvo druhov, ktoré inde zbadáte len s veľkým šťastím. Veľmi dobre sa na ostrove a v jeho okolí darí labuti spevavej či kormoránovi veľkému. V posledných rokoch sa často objavuje tiež napríklad volavka purpurová alebo kajka morská. 

Večerná zábava

Máte v nohách nachodených množstvo kilometrov a v ušiach vám znie škrekotanie vtákov aj dávno po odjazde z Vtáčieho ostrova? Tak je potrebné nájsť v Piešťanoch tú správnu relaxáciu. Nie, nehovoríme o všadeprítomných termálnych kúpeľoch. Večerná zábava s vaším milovaným či milovanou vyžaduje niečo trochu akčnejšie. Pre tieto potreby v Piešťanoch nájdete casino excel, ktoré sa nachádza na adrese Nitrianska 7555/18, v OC Aupark. Môžete si v pokoji nakúpiť a potom sa oddať troške príjemného hazardu, ktorý spolu s vynikajúcim drinkom dokáže rozprúdiť vášne všetkého druhu. Vyskúšajte si ruletu alebo blackjack naživo a možno si z Piešťan odnesiete viac než iba nádherné zážitky.

Show More

Related Articles

Mohlo by Vás zaujímať
Close
Back to top button