Odpočinok & ŠportPiešťany

Skúsenosti s liečebnými procedúrami v Piešťanoch

Piešťany sú známe svojimi termálnymi prameňmi a kúpeľnými pobytmi nielen u nás, ale aj v zahraničí. Nie každý ale vie, čo si pod takým kúpeľným pobytom vlastne má predstaviť. Každé kúpeľné stredisko ponúka trochu odlišné služby, ale predsa len sa ich ponuka nelíši nijako výrazne. Rozhodli sme sa teda pre vás pripraviť všeobecný prehľad všetkých dôležitých procedúr a činností, ktoré v Piešťanoch čakajú na návštevníkov kúpeľov. 

Lekárska prehliadka

Pokiaľ sa prichádzate do kúpeľov liečiť, tak je samozrejmé, že sa na vás najskôr musí pozrieť odborný lekár. Ten pred začatím celého procesu určí, pomocou ktorých procedúr dosiahnete najlepšie výsledky. Lekári sú však na mnohých miestach k dispozícii po celú dobu pobytu a kedykoľvek sa na nich môžete obrátiť ohľadom efektivity ponúkaných terapií. 

Bahenný kúpeľ

Liečivé bahno je odoberané z dna na miestach, kde vyvierajú termálne minerálne pramene. Pôda je tu teda vysoko obohatená o rovnaké látky ako samotná voda, vrátane veľmi dôležitej (aj keď mierne zapáchajúcej) síry. Najlepším spôsobom, ako na seba nechať bahno pôsobiť je skúsiť 10-minútový bahenný kúpeľ, po ktorom sa môžete osprchovať a dostanete suchý zábal. 

Termálny kúpeľ

Hlavný dôvod, kvôli ktorému sa do Piešťan schádzajú zástupy turistov z celého sveta. Kúpeľ v prírodnej termálnej vode s teplotou 36 až 38 stupňov Celzia blahodarne pôsobí predovšetkým na naše pohybové ústrojenstvo (svaly, šľachy a kosti). Rovnako dobre ale kúpeľ funguje aj ako čisto relaxačný zážitok. Pre efektívny účinok sa odporúča byť v minerálnej vode ponorený aspoň 20 minút, každý deň pobytu. 

Pitná kúra

Termálnu minerálnu vodu nemusíte vstrebávať iba svojou pokožkou. Jej pitie výrazne pomáha so žalúdočnými problémami či inými gastroenterologickými ťažkosťami. Konzumácia minerálnej vody sa odporúča pred každým jedlom (vypite približne 2 dcl). Nie každému piešťanská minerálna voda hneď zachutí, ale jej liečivé účinky sú nedoceniteľné. 

Cvičenie a fyzioterapia

V kúpeľoch sa môžete venovať veľkému množstvu pohybových terapií, počas ktorých pod vedením skúsených expertov môžete napraviť najrôznejšie neduhy. Jednotlivé cvičebné metódy (napr. ergoterapia) vám budú odporúčané na základe vstupnej prehliadky. 

Zábaly

Bahenné, suché či napríklad Priessnitzove. Zábaly patria ku klasickým kúpeľným procedúram, ktoré podporujú ostatné terapeutické činnosti. Zabaliť si môžete nechať celé telo alebo jeho špecifické časti, ktoré potrebujete ošetriť najviac. 

Soľné jaskyne a soľná inhalácia

Minerálov nie je v Piešťanoch nikdy dosť. Vyskúšajte určite aj soľnú jaskyňu, kde sa nadýchate vzduchu nasýteného morskou soľou, z ktorej je postavená celá miestnosť, v ktorej budete relaxovať. Vyčistíte si tak nielen myseľ, ale tiež váš respiračný systém. Okrem pobytu v soľnej jaskyni potom skúste napríklad aj soľnú inhaláciu pomocou rúrky vedenej do úst. Inhalácia soli môže vyriešiť alergiu alebo následky nachladenia. 

Masáže

Položte sa na masážny stôl a nechajte maséra či masérku pracovať s vaším rozboľaveným telom tak, aby dosiahli maximálne uvoľnenie. Čo kúpele, to iná ponuka masáží, ale prakticky vždy si môžete vybrať z množstva účinných procedúr na základe vašich potrieb.

Rozprúďte krv v kasíne

Nie samou minerálnou vodou bude človek v Piešťanoch žiť. Večerný život v meste je rovnako bohatý ako ten kúpeľný. Pokiaľ chcete svoje zrelaxované telo rozprúdiť dávkou adrenalínu, tak si zájdite do casina excel v OC Aupark, na adrese Nitrianska 7555/18. Trocha hazardu má na vystresovanú myseľ niekedy ešte liečivejšie účinky než bahenný kúpeľ.

Tags
Show More

Related Articles

Mohlo by Vás zaujímať
Close
Back to top button