PopradPríroda

Čo musíte vidieť a zažiť v Liptovskom Mikuláši

Liptovský Mikuláš je mesto, v ktorom sa miešajú tradície s okolitou nádhernou prírodou a moderným zázemím pre aktivity všetkého druhu. Kto si myslí, že by stihol vidieť všetky zaujímavé miesta v tomto meste pod Tatrami za jeden deň, má smolu. Návšteva Liptovského Mikuláša je nabitá jedinečnými zážitkami, a to pravé si tu nájde skutočne každý. Kde teda začať?

Významné historické pamiatky

Liptovský Mikuláš má históriu siahajúcu do hlbokého stredoveku a na centre mesta je to vidieť. Pri prechádzke si môžete všimnúť mnohé rôzne architektonické zaujímavosti z dôb dávno minulých.

Názov mesta je odvodený od sv. Mikuláša, ktorému je tu už dlhé stáročia zasvätený rímskokatolícky kostol. Ide o ranogotickú stavbu a najstaršiu pamiatku v celom Liptovskom Mikuláši.

Do dejín mesta sa výrazne zapísala tiež tunajšia židovská menšina a dodnes tu stojí jedna z najväčších a najkrajších synagóg na celom Slovensku.

Jedinečný akvapark a zábavné centrum

Rodiny s deťmi asi nedonútia svoje ratolesti celý deň behať po pamiatkach. Nevadí, pre nich i pre kohokoľvek, kto rád relaxuje, je v Liptovskom Mikuláši obrí akvapark Tatralandia. Tu sa môžete vykúpať v 14 bazénoch, v ktorých je po celý rok udržovaná príjemná teplota 38 stupňov Celzia. Nemusíte však len tak bezcieľne plávať. Vyskúšajte napr. lezeckú stenu s vodopádom. Môžeme potvrdiť, že i spadnutie z nej je veľká zábava.

Hneď vedľa akvaparku vyrástol tiež zábavný park Tatrapolis, kde okrem iného nájdete miniatúry svetových historických monumentov, kolotoč či autodróm. O zábavu tu máte postarané i na veľmi dlhý deň.

Stretnutie so zvieratami

Kúsok od akvaparku leží kontaktná zoo, kde si môžete veľmi zblízka prezrieť viac ako 100 exotických druhov zvierat, vrátane levov či klokanov. Krásne spomienky si odtiaľ odnesú nielen malí návštevníci – odporúčame toto miesto tiež ako skvelú príležitosť pre romantickú schôdzku.

Podzemné dobrodružstvo

Iba čo by kameňom dohodil od Liptovského Mikuláša sa nachádza národný park Nízke Tatry. Našou najobľúbenejšou zastávkou v celom parku je Demänovská jaskyňa svobody. Tu na vás čakajú impozantné ľadové útvary i vyjdenie tzv. infarktových schodov. Zážitok, z ktorého skutočne mrazí.

Nákupy a zábava plná napätia

Pokiaľ chcete spojiť príjemné s užitočným, zaskočte si na nákupy do OC Retail Park, najväčšieho obchodného centra v Liptovskom Mikuláši. Okrem bohatej ponuky tovaru tu nájdete i miesta, kde si môžete od nakupovania odpočinúť. Ako večernú zastávku po náročnom dni odporúčame herný klub Excel club, priamo v obchodnom centre. Tu sa môžete trochu odviazať a prípadne i vyhrať späť peniaze, ktoré ste na nákupoch utratili.

Šimon Mauer

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button