Odpočinok & ŠportPoprad

Letný deň i noc v Poprade a blízkom okolí

Poprad je známy ako brána do Tatier a každý rok sa sem hrnú slovenskí i zahraniční lyžiari, aby si užili jazdu na miestnych svahoch. I v samotnom Poprade sa ale môžete zabaviť, to i v dobe kedy nepadá sneh. Letná návšteva tejto tatranskej metropoly vám otvára nielen okolitú prírodu v dobe rozkvetu, ale i ďalšie zaujímavé zážitky, ktoré inde nenájdete.

Pešie túry po národných parkoch

Úplne vynechať pešiu turistiku by predsa len bola škoda, zvlášť v lete, keď všetko naplno kvitne a bzučí. V okolí Popradu sa nachádzajú hneď 4 národné parky (Pieniny, Slovenský raj, Vysoké Tatry a Nízke Tatry). V každom nájdete trochu niečo iné, avšak zakaždým nezabudnuteľné. Náš deň bude veľmi nabitý a pokiaľ chcete zaradiť prechádzku s výhľadom na majestátne skalné štíty, musíte si trochu privstať a zájsť priamo z Popradu do Tatier elektrickou železnicou (cesta tam trvá asi polhodinu).

Popradské námestie v júli. Pridáte sa?

Objavte miestne minipivovary

Máme poludnie a ráno sme prekráčali, to znamená späť do Popradu a na niečo dobré. Aby nám chutilo skutočne dobre, je potrebné jedlo tiež poriadne zapiť (s mierou). Všetko dohromady spojíme v minipivovare Tatras, kde si pochutnáme na miestnych špeciáloch i vynikajúcom jedle (my sme si vybrali parádne bravčové koleno). No a keď už máme to pivo v sebe, tak prečo sa v ňom rovno nevykúpať? Nie je to vtip, vrelo odporúčame pivný kúpeľ, ktorý vás plne zrelaxuje a pripraví na ďalšie dobrodružstvo.

Popradská kultúra

V Poprade sa nachádza hneď niekoľko zaujímavých múzeí a galérií. V odpoludňajších hodinách a posilnení pivom možno budete potrebovať trochu viac trpezlivosti na to rozlúštiť všetky popisy, ale napr. Podtatranské múzeum v Poprade určite stojí za to. Dozviete sa tu napríklad informácie o najdávnejšej prehistórii a neandertálskom človeku, ktorého ostatky boli objavené v neďalekých Gánovciach.

Na bicykli alebo po historických pamiatkach

Slnko pomaly zapadá a je preto najvyšší čas sa pokochať pohľadom na historické budovy v centre mesta zaliate zlatou žiarou. Najlepšie by to asi bolo z konského chrbta, ale my sme urobili kompromis a požičali si bicykel.

Naším cieľom bolo najskôr úchvatné námestie sv. Egídia, ktorého dominantou je gotický kostol z 13. storočia. Potom sme do toho šliapli a o 2 km ďalej sme prejazdili mestskú časť Spišská Sobota, kde sa nachádza skvelo zachovalá stredoveká zástavba.

Večerný adrenalín

Po západe slnka budeme potrebovať zábavu, ktorá nám dodá potrebnú energiu a umožní nám skutočne sa uvoľniť. Riešenie? Zájdite do Casina Excel Poprad, kde si môžete vyskúšať slávne hazardné hry priamo naživo. My sme strávili väčšinu večera pri pokerovom stole a vďaka unaveným tváram po tak dlhom dni nikto nedokázal odhadnúť aké máme karty.

Šimon Mauer

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button