Odpočinok & ŠportPoprad

Najlepšie termály na Slovensku 2021

foto: By Pe3kZA – Own work, CC BY-SA 4.0

Slovensko je krajinou bohatou na termálne pramene. Vďaka nim si môžeme na mnohých miestach užiť ozdravný kúpeľ vyvierajúci z vnútra zeme. Doby, kedy termálne kúpele slúžili hlavne na lekárom nariadené kúpeľné pobyty, sú ale dávno preč. Moderné termály v sebe spájajú to najlepšie z vodných zábavných parkov a wellness komplexov. Poďme sa spoločne pozrieť na 10 najlepších, známych aj menej známych, slovenských termálov, ktoré by ste mali navštíviť v roku 2021. 

Aquapark Tatralandia

V Liptovskom Mikuláši si potrpia na vysokú úroveň zábavy. Svedčí o tom prítomnosť herne excelclub, ktorú nájdete na adrese Kamenné námestie 4704/11 v OC Retail Park. Okrem nej sa môžu obyvatelia mesta aj turisti zo širokého okolia vyblázniť tiež v Aquaparku Tatralandia. V obrovskom areáli nájdete celkom 14 bazénov a wellness centrum, kde si každý môže vybrať presne ten typ relaxácie, ktorý mu vyhovuje. Pripočítajte k tomu neuveriteľných 26 toboganov určených pre dospelých dobrodruhov aj najmenších záujemcov o rýchlu vodnú jazdu a dostanete zábavné centrum, kde môžete bez problémov stráviť celý deň s priateľmi či s rodinou. 

Aquacity Poprad

Aquapark ležiaci pod Vysokými Tatrami, ktorý svojim návštevníkom ponúka 13 relaxačných termálnych bazénov, v ktorých nechýbajú ani luxusné vírivky. Jednotlivé bazény majú svoje špecifické témy a výhody. Medzi naše najobľúbenejšie rozhodne patrí Blue Diamond, v ktorom si môžete objednať kokteil priamo na bare hneď pri bazéne. 

Termálne kúpalisko Podhájska

Podhájska sa nenecháva zahanbiť väčšími mestami. Aj tu majú svoj termálny komplex, kde sa môžete vykúpať v otvorených bazénoch vonku aj v krytej plavárni. Na termálne kúpalisko Podhájska by sa mali vydať predovšetkým zástancovia najrôznejších plážových športov. K dispozícii tu máte ihrisko na minigolf a volejbal, ale tiež prírodné jazierko pre nadšených rybárov. 

Thermal Park Dunajská Streda

V Thermal Parku Dunajská Streda máte možnosť sa osviežiť v 4 vonkajších a 6 krytých bazénoch naplnených termálnou vodou. Deti aj dospelí si užijú jazdu na niekoľkých toboganoch a po náročnom dni plnom lebedenia vo vode máte možnosť vyskúšať tiež najrôznejšie wellness terapie. 

Aquarelax Dolný Kubín

Ako už názov napovedá, stredisko Aquarelax Dolný Kubín je plne zamerané na poskytovanie maximálnej relaxácie. Hlavná časť celého komplexu predstavuje veľký multifunkčný bazén so zábavnými aj masážnymi prvkami rozosiatymi po celej jeho dĺžke. Nájdite si svoje pohodlné miestečko v bazéne a nechajte starosti odplávať ďaleko od vás. 

Thermalpark Šírava

V príhodne nazvanej obci Kaluža sa nachádza moderný Thermalpark Šírava, s 3 hlavnými bazénmi a množstvom ďalších atrakcií. Za vyskúšanie určite stojí vlnový bazén, ktorý realisticky simuluje pohyb vĺn na mori. Stačí zavrieť oči a hneď ste namiesto v Kaluži na pobreží Acapulca.

Vodný park Bešeňová

Vodný park v Bešeňovej patrí k termálom, ktorý musí vodu vyvierajúcu hlboko z podzemia nechávať chladiť. Inak by totiž každý bazén bol naplnený vodou s nie tak úplne pohodovou teplotou 70 stupňov Celzia. Aj tu nájdete umelé vlny a k tomu ešte Divokú rieku, po ktorej sa môžete nechať celý deň unášať nekonečným prúdom.

Aquapark Thermal Oravice

Kúpanie s výhľadom na nádhernú krajinu Oravy. Presne to ponúka Aquapark Thermal Oravice, ktorý nájdete iba kúsok od poľských hraníc. Vysoko mineralizovaná voda s teplotou nad 50 stupňov Celzia tu prúdi nielen do bazénov, ale tiež zo všadeprítomných dýz a gejzírov. 

Vadaš Thermal Resort

Z bazénov vo Vadaš Thermal Resort dovidíte až do Maďarska, konkrétne do Ostrihoma, na ich úchvatnú baziliku. Okrem historického výhľadu si tu môžete užiť tiež gigantický bazén s názvom Lagúna, ktorý sa snaží návštevníkom poskytnúť autentický morský zážitok bez nutnosti cestovania za slovenské hranice. 

Aqua-Vital Park Lúčky

Okrem termálnych prameňov a bazénov s atrakciami nás v Aqua-Vital Parku Lúčky najviac zaujal ich saunový svet. V ňom sa môžete spotiť na všetky možné spôsoby a keď vás to omrzí, skočte sa osviežiť do vnútorného minerálneho bazénu. 

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button