Odpočinok & ŠportPoprad

Ako prežiť nákupy s partnerkou? Tipy pre mužov

Páni, určite to poznáte. Priateľka alebo manželka vás požiada, či by ste ju nemohli sprevádzať do obchodu, kde má už vyhliadnuté jedny šaty. Stane sa z toho potom, samozrejme, celé odpoludnie blúdenia po nákupnom centre. Mužské obete nákupnej horúčky sa spoznajú ľahko. Sedia pred kabínkou s oddaným, ale zúfalým výrazom, majú zvesené ramená a sem-tam niečo utrúsia, aby si partnerka nemyslela, že jej nevenujú pozornosť. Ako teda nakupovanie s partnerkou nielen prežiť, ale dokonca si ho užiť?

Ako nakupujú ženy a ako muži?

Zúfalstvo mužov v závese nakupujúcich žien je spôsobené predovšetkým rozdielnym prístupom k nakupovaniu tovaru. Zatiaľ čo dámy preferujú veľký výber a potrebujú si predajňu prejsť najlepšie celú, páni skôr idú naisto do určitej časti predajne, kde vyberajú rýchlo a podľa menej náročných kritérií. Ženy tiež venujú omnoho väčšiu pozornosť i malým rozdielom v cenách. Oproti tomu muži si pokojne priplatia, pokiaľ im to ušetrí čas v hľadaní.

Pre partnerky je nákup (najmä oblečenia) zkrátka lov, ktorý vyžaduje dôkladný prieskum terénu. Partneri nakupujú väčšinou iba až vtedy, keď sa tým rieši nejaký problém a chcú ho vyriešiť čo najrýchlejšie.

Vybavte sa na cestu vopred

Tak ako tak, i keď sú rozdiely v nakupovaní známe, neznamená to, že sa utrpeniu vyhnete. Pripravte sa teda na najhoršie.

Zvoľte príjemnú obuv a oblečenie

Elegantné kožené topánky si nechajte na rande, tu bude chodenie ako po horách a začali by vás čoskoro tlačiť. Pľuzgiere z nakupovania predstavujú bežné mužské zranenie.

Nájdite si zábavu

Mobil má dneska každý, ale problém je, že vás na ňom najrýchlejšie dostihne i partnerka. Odporúčame na to ísť po starom a vziať si knižku. Dobre funguje tiež tablet bez pripojenia na internet, kde si v pokoji pustíte film alebo niečo zahráte.

Dohovorte sa s priateľmi

Keď sa do pasce chytí i váš kamarát, môže dôjsť k blaženej chvíli, v ktorej vás obe partnerky nechajú napospas a vy si môžete zájsť na pivo do reštaurácie v nákupnom centre.

Aspoň rýchlo zaberte lavičku

Ak nakupujúci muži niečo vedia, tak je to nájsť si akékoľvek miesto na sedenie, vrátane väčšieho kvetináča s okrasnou palmou.

Oživte nákup vzrušujúcou zábavou

Namiesto trápenia sa môžete s partnerkou dohovoriť, že spojíte nákupy s trochou dobrodružstva. V niektorých nákupných centrách (napr. v OC Retail Park v Liptovskom Mikuláši) existujú herne, v ktorých môžete skúsiť šťastie a zažiť poriadny adrenalín sami i s partnerkou. Keď viete, že na konci nákupov leží skutočne zábavný cieľ plný napätia, utečie vám čakanie pred kabínkou omnoho príjemnejšie.

Šimon Mauer

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button