Odpočinok & ŠportPoprad

Tatry sú TOP európska destinácia

Dnešný náročný zákazník pri výbere destinácie dovolenky potrebuje viac, než iba peknú krajinu a možnosť lyžovania. Na jednom mieste by ho mala čakať široká ponuka vnemov a zážitkov, z ktorých si môže vyberať podľa potešenia. Tatry patria k jedným z mála miest v Európe, ktoré uspokoja i tých najnáročnejších klientov. Prekrásna príroda, luxusné ubytovanie, špičková gastronómia a mnoho zaujímavých aktivít sú dôvody, prečo významný turistický sprievodca Lonely Planet označil Tatry za najlepšiu európsku destináciu roku 2019. Čo vás tu teda čaká, okrem zjazdoviek a horských túr?

Úchvatný ľadový dóm

Putovanie po zaujímavých tatranských aktivitách začneme chladivo, v Tatranskom ľadovom dóme, ktorý nájdete v turistickom centre Hrebienok. V súčasnej dobe sa nesie v znamení katedrály Notre Dame, na ktorej ľadovom spodobnení sa podieľalo 18 sochárov z celej Európy. Najviac dóm vyniká za zvukov hudby a počas zimnej sezóny sú tu pravidelne organizované koncerty.

Trocha histórie

Tatry majú dlhú a zaujímavú históriu, ktorej svedkami sú zachovalé stavby rozosiate po celom regióne. Pokiaľ vás láka návšteva stredovekého hradu, zastavte sa napr. na Strečne alebo si pri ceste do Prešova prezrite mocný Spišský hrad.

Chcete si užiť adrenalín?

Skoro každý návštevník Tatier zamieri aspoň na krátky výlet na Štrbské Pleso. Iba tí najodvážnejší z nich do neho ale doslova skočia po hlave. Bungee jumping zo skokanského mostu K-120 ponúka maximálny adrenalínový zážitok s minimálnym rizikom.

Trochu iná jazda vás potom čaká na najlepšej horskej dráhe v Tatrách zvanej Tatrabob, ktorá sa nachádza v Tatranskej Lomnici. Zveziete sa tu na 482 metroch plných zatáčok, s výhľadom na horské hrebene. Vrelo odporúčame.

Luxusná relaxácia s termálnymi prameňmi

Relaxácia je extrémne dôležitou súčasťou pobytu na horách a v Tatrách máte k dispozícii nepreberné množstvo spôsobov, ako nechať svoje telo zotaviť po náročnom výkone. Náš tip? Akvapark Aquacity Poprad nie je iba miestom, kde si môžete zaplávať v ozdravujúcej termálnej vode, ale nájdete tu i rozsiahle wellness centrum. Kombinácia aromatickej sauny a masáže od thajských odborníčok vám dodá späť všetku vynaloženú energiu a uvoľní vašu myseľ.

Napínavá zábava nielen pre bohatých

Ideálnym spôsobom ako prežiť nezabudnuteľnú noc v Tatrách, je návšteva kasína priamo v Poprade. Zaraďte sa tu v Tatrách k smotánke, ktorá okrem výletov a relaxácie vyhľadáva tiež vzrušenie.

Môžete vyskúšať svoj um a šťastie v živej hre pokeru, nechať náhodu rozhodnúť v americkej rulete alebo si zahrať obľúbený blackjack. Okrem živých hier s profesionálnymi krupiérmi si, samozrejme, môžete tiež vybrať z nepreberného množstva moderných výherných automatov. Kasína k dnešným lyžiarskym centrám rozhodne patria a nemusia sa v nich baviť iba tí najbohatší.

Šimon Mauer

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button