Odpočinok & ŠportPoprad

Zimný deň

V zime Poprad prakticky nikdy nespí. Miestny cestovný ruch sem privádza turistov nielen zo širokého slovenského okolia, ale i z celého sveta. Všetci sa skrátka nemôžu nabažiť pohľadu na zasnežené Tatry. Ani v zime však nemusíte byť neustále pripútaní k lyžiam. Čo vtedy v Poprade robiť, keď sa rozhodnete stráviť jeden zimný deň s čo najväčším počtom zábavných aktivít?

Povinná lyžovačka

Úplne bez lyžovania by to v zimných Tatrách asi predsa len nešlo. Nemusíte sa však od Popradu vzďaľovať príliš ďaleko. Zájdite iba 8,3 kilometrov západne od mesta a zíďte svah Lopušná dolina, ktorý je ideálny pre stredne pokročilých lyžiarov. My sme si zjazdovku dali do itinerára na ráno, ale pokiaľ chcete, môžete tu skúsiť i večerné lyžovanie.

Vodné bláznenie a relax

Keď prídeme zo zjazdovky, hľadáme miesto, kde by sme mohli nechať poriadne odpočinúť naše kosti. Rozhodli sme sa preto zájsť do obrovského akvacentra Aquacity Poprad, kde sme sa nielen vybláznili v bazéne s krásne teplou liečivou termálnou vodou, ale zašli sme tu i na obed do reštaurácie High Tatras, ktorá je vyhlásená svojimi špecialitami.

Ak by nám toho času zostávalo ešte trochu viac, určite by sme vyskúšali i jednu z ponúkaných thajských masáží. Namiesto toho sme sa ale poriadne usušili a vydali sa do mrazivého odpoludnia.

Let nad zasneženými Tatrami

Vonku naše pohľady zamierili k nebu s trochou nervozity. Čakal nás totiž adrenalínový zážitok v podobe 90 minútového letu balónom vo výške až 300 metrov okolo Vysokých Tatier a späť na miesto štartu.

Nádhera hôr skutočne vynikne vo chvíli, kedy nemáte pevnú pôdu pod nohami a dívate sa im z očí do vrcholkov. Na konci letu sme navyše boli slávnostne povýšení do balónového stavu a pripili si s posádkou dobrým šampanským.

Trochu iná galéria

Po návrate na zem sme ešte raz naposledy zamierili mimo Poprad, avšak iba malý kúsok, do neďalekého Starého Smokovca. Tu sme navštívili unikátnu galériu Tricklandia. Preputovali sme tu celým Slovenskom, avšak namiesto auta alebo balónu nás previezli miestne exponáty. V galérii totiž nájdete vrcholné diela tzv. trick-artu čiže vytvárania vizuálnych ilúzií. Odchádzali sme s magickým pocitom.

Odpočinok, ktorý vás nabije energiou

Človek by povedal, že po tak náročnom dni nezostáva už nič iné, než padnúť do postele. Ale kdeže. Namiesto toho naše kroky viedli do fantastického Casina Excel, najlepšieho kasína v celých Tatrách. Troška hazardu (hraného s rozumom) dokáže skutočne rozprúdiť krv, zvlášť keď sa vám začne dariť napr. pri stole s blackjackom alebo americkou ruletou. Zkrátka, máme za sebou vydarený deň i dlhú, nabitú noc plnú napätia a radosti.

Šimon Mauer

Tags
Show More

Related Articles

Back to top button